O nas

To My

Cytując klasyka:

Podróż nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy docieramy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca. Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej.

                                                                                                                                                                                                                            [Ryszard Kapuściński]

 

My już dawno zapadliśmy na tą chorobę i tak szczerze mówiąc – wcale nie zamierzamy się z niej leczyć :). Podróż choćby ta najkrótsza jest dla nas możliwością do spełniania swoich marzeń, poznawania nowych kultur i… samych siebie.

Monika –  absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu wydział Turystyki i Rekreacji, niepoprawna marzycielka, mimo wszystko mocno stąpająca po ziemi. Pasjonatka caravaningu realizująca swoje marzenia póki co, pożyczoną przyczepą rodziców.  Uparta jak to typowy zodiakalny baran. Podróżowanie ma zaszczepione od niemowlęcia, obecnie próbuje przekazać to samo swojemu małemu łobuzowi

Ulubione miejsce – Chorwacja (to jej miejsce na ziemi)

Miłośniczka wszystkich kudłatych, a zwłaszcza dwóch (kota Mańka i psa Sybernian Husky- Luxorka) jej ukochane czworonogi 🙂

Marzenia… na razie niespełnione, ale kiedyś sprawi że caravaning w Polsce będzie najlepszą opcją na spędzenie wakacji, dostępny dla wszystkich dla których podróżowanie i odkrywane jest celem samym w sobie.

Od 7 lat żona, a od 3 lat szczęśliwa i spełniona mama.

Kuba absolwent Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, miłośnik latania (wiedzę o lotniskach, samolotach i rozkładach lotów przyswaja z prędkością światła) gdyby mógł, najchętniej obleciał by cały świat nie wychodząc z samolotu i najchętniej w klasie biznes 🙂

Pasja poza podróżami – fotografia uwiecznianie chwil, które niestety są ulotne nie tylko dla oczu, ale także dla naszej pamięci.

Prawdziwy smakosz – kuchnia w podróżowaniu jest sprawą bardzo ważną (polecieć do Norwegi tylko po to aby kupić wyśmienite krewetki tiger – dla niego to żaden problem

Ulubione miejsce – Hiszpania (za koloryt, kuchnię i widoki)

Wspólnie podróże pozwalają nam na oderwanie się od rzeczywistości pobyciu tylko w swoim świecie. Nacieszeniu się tym staniem i naładowaniem baterii, aby już za chwilę móc planować kolejną wyprawę.

Dlaczego ta strona?

Nie chcemy udawać wielkich podróżników, robimy to co sprawia nam ogromną przyjemność. A jeżeli tą strona zachęcimy kogoś lub sprawimy, że ktoś odkryje w sobie uśpionego bakcyla podróży będzie to dla Nas ogromy sukces i powód do radości. Wierzymy, że podróże nie tylko otwierają umysł, ale również poszerzają horyzonty i sprawiają, że to co niemożliwe staje się osiągalne.  Póki co życzymy miłej i inspirującej lektury przez nasze małe i większe podróże.